07.05.2024

DWA MEDALE SAMUELA MICHNY W SARAJEWIE

Reprezentant zielonogórskiego ZKS-u – Samuel Michna startował w Sarajewie w turnieju U-15 z cyklu Europe Youth Series Bośnia & Hercegowina Open. Zielonogórzanin zanotował kolejny znakomity występ na arenie międzynarodowej, gdzie dwukrotnie stawał na podium.

Najpierw w parze z Aleksem Pakułą (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wywalczyli srebrny medal w grze podwójnej, a następnie w turnieju gier pojedynczych dotarł do półfinału, gdzie przegrał z późniejszym triumfatorem turnieju, Rumunem Robertem Alexandru Istrate 0:3 (5:11,4:11,6:11) i musiał zadowolić się brązowym krążkiem.

LUBUSKIE ZAWODNICZKI Z MEDALAMI MP MŁODZIKÓW

Trzy medale (dwa srebrne i jeden brązowy) wywalczyły lubuskie dziewczęta na rozgrywanych w Sępólnie Krajeńskim mistrzostwach Polski młodzików w tenisie stołowym.

Najpierw drużyna ZKS Zielona Góra w składzie: Lena Puzio, Barbara Jasińska i Kaja Zawadka stanęła na najniższym stopniu podium po wygraniu spotkań z UKS Ósemka Białystok 3:1, MOKSiR Zawadzkie 3:0, w ćwierćfinale z ULKS Moszczenica 3:0 i po przegranej z Bronowianką Kraków 0:3.

Ze srebrnego medalu w grze podwójnej cieszyły się Puzio i jej partnertka Helena Puławska (Spartakus Otyń), które dopiero w finale uległy parze Łucja Kobosz (KTS Tarnobrzeg) i Aleksandra Nawrocka (Orzeł Wysocko Wielkie( 1:3 (-8,-7,10,-8). Wychowanka ULKS-Olimpii Lubsko (obecnie reprezentująca ZKS) – Lena Puzio zagrała też w finale gry indywidualnej, gdzie przegrała z Kobosz 0:3 (-12,-3,-4), za co została nagrodzona „srebrem”.

Pozostali reprezentanci naszego województwa spisali się słabiej, a na uwagę zasługuje miejsce 13-16. w grze pojedynczej sióstr Heleny i Amelii Puławskiej (Spartakus) oraz miejsce dzielone 5-8. w grze podwójnej B.Jasińskiej w parze z Weroniką Sapa (LZS Kąkolówka).

GORZOVIA BEZ AWANSU W DPP KOBIET

W Gorzowie rozegrany został zaległy turniej półfinałowy Drużynowego Pucharu Polski kobiet w tenisie stołowym, z którego awans do finału centralnego wywalczyła pierwszoligowa drużyna MKS Skarbek Tarnowskie Góry pokonując w finale KU AZS UE II Wrocław 4:2. Startująca w tym turnieju Gorzovia Gorzów najpierw przegrała z AZS UE II 0:4, a w walce o trzecią lokatę pokonała MOGK Gorzów Śląski 4:3 (Balukiewicz 2,5 i Kulczycka 1,5).

GORZÓW BYŁ ARENĄ GRY WETERANÓW

Również w Gorzowie odbył się trzeci wojewódzki turniej kwalifikacyjny weteranów w tenisie stołowym, gdzie na starcie stanęło 37 zawodników. Wyniki: kategoria 40-47 lat – 1.Łukasz Kulczycki (Gorzów), 2.Rafał Chojnacki (Pełcz Górki Noteckie), 3.Krzysztof Stocik (Kijowianka Kije), 4.Dominik Janus (Pełcz); kategoria 50-59 lat – 1.Artur Sawoch (Gorzów), 2.Andrzej Kuderski (Witniczanin Witnica), 3.Tomasz Lemanowicz (KSTS Podmokle), 4.Arkadiusz Woźniak (Warta Kostrzyn); kategoria 60-69 lat – 1.Roman Wączek (Gorzów), 2.Krzysztof Marcinkiewicz (Gorzovia), 3.Jarosław Butkiewicz (Spójnia Ośno Lubuskie), 4.Bogdan Koszyk (Pełcz); kategoria 70 lat i starsi – 1.Andrzej Gryczan (Kłodawka Gorzów), 2.Henryk Zduński (Sokół Dąbrówka Wlkp.), 3.Aleksander Roziński (Gubin), 4.Romuald Stasiełowicz (Drezdenko).

W TORUNIU GRALI AMATORZY

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym zgromadziły na starcie rekordową obsadę 284 zawodniczek i zawodników. Z bardzo skromnej ekipy lubuskiej znakomicie spisał się Marian Olechnowicz (Strzelce Krajeńskie), który wywalczył srebrny medal w kategorii 66+.