|
09.04.2024
PIERWSZOLIGOWCY NA MINUSIE
Lubuskie zespoły uczestniczące w
rozgrywkach pierwszoligowych w trakcie ostatniego weekendu zanotowały
jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki.
Najlepiej spisały się męskie rezerwy zielonogórskiego ZKS-u grające we
własnej hali, najpierw pokonując Baltę KS AZS AWFiS II Gdańsk 6:4, a
następnie remisując z Darz Bór Karnieszewice 5:5 (S.Michna 1,5+1,
Misztal 1+1,5, Wachowiak 1+2,5 i Żyworonek 1,5+1). Panie z ZKS uległy we
własnej hali GOSRiT Energa KTSK Luzino 3:7 (Kubiak 2, Kijok i Nowacka po
0,5 oraz M.Sokołowska 0). Najgorzej z naszych drużyn zaprezentowały się
Proste Domy Gorzovia Gorzów, która została „znokautowana” w Ostródzie z
tamtejszą Energą Morliny 0:10 i choć wynik jest bardzo wysoki na
niekorzyść Gorzovii, ale w tym meczu było sporo wyrównanych pojedynków i
wiele walki.
W ligowych tabelach w najlepszej sytuacji jest ZKS II, który jest na
5.miejscu z dorobkiem 16 pkt., panie z ZKS i Gorzovia okupują 7.lokaty i
muszą jeszcze dorzucić po dwa punkty w dwóch ostatnich kolejkach, by
uniknąć baraży o utrzymaniu w tej klasie rozgrywkowej.
LUBUSCY PINGPONGIŚCI
NIEPEŁNOSPRAWNI POZA ZASIĘGIEM RYWALI
Aż 25 medali, w tym 16 w grach indywidualnych i 9 w grach podwójnych i
mieszanych wywalczyli lubuscy zawodnicy na rozegranych w hali
drzonkowskiego WOSiR-u indywidualnych mistrzostwach Polski osób
niepełnosprawnych w tenisie stołowym.
Oto dorobek podopiecznych trenerów: Marka Konieczki i Grzegorza Habury
(obaj GZSN Start Gorzów), Lucjana Błaszczyka (ZSR Start Zielona Góra)
oraz Jacka Łysiaka (Dziesiątka Nowa Sól), gra pojedyncza: kobiety –
klasa 7-8. złoto Magdalena Pawłasek (ZSR Start), kl. 9-10. brąz Beata
Seweryńska (GZSN Start), kl. 11. brąz Krystyna Łysiak (Dziesiątka),
mężczyźni – kl. 1-2. srebro Tomasz Jakimczuk (ZSR Start), kl. 4. złoto
Krzysztof Żyłka (GZSN Start), kl. 5. złoto Danill Ustinov, brąz Sławomir
Ogrodnik, kl. 6. brąz Sławomir Brak (wszyscy GZSN Start), kl. 8. złoto
Piotr Grudzień, kl. 10. złoto Igor Misztal i brąz Hubert Morusiewicz
(wszyscy ZSR Start), kl. 11. srebro Marek Chybiński, brąz Damian Fira
(obaj GZSN Start), U-23 kl. 6-9. brąz Tobiasz Główczyk (ZSR Start), U-23
kl. 11. złoto Piotr Dobrzyński, srebro Paweł Kuderski (obaj GZSN Start);
gra podwójna: kobiety – kl. 6-10. srebro M.Pawłasek w parze z Barbarą
Jabłonką (Start Radom), mężczyźni – kl. 2-5. złoto K.Żyłka w parze z
Rafałem Lisem (Szansa-Start Gdańsk), kl. 6-10. złoto I.Misztal i
P.Grudzień, brąz T.Główczyk i H.Morusiewicz, kl. 11. złoto M.Chybiński z
D.Firą; gra mieszana – kl. 2-5. złoto T.Jakimczuk w parze z Ewą
Gembalską (KSN Start Kalisz), kl. 6-10. brąz M.Pawłasek w parze z
Piotrem Mańturzem (Start Radom), kl. 11. srebro P.Dobrzyński z Izabellą
Berską (WZSN Start Wrocław) i brąz P.Kuderski w parze z Barbarą
Stanisławską (CSiR Start Lublin).
DWA MEDALE LENY PUZIO W GRECJI
Zawodniczka zielonogórskiego ZKS-u – Lena Puzio reprezentowała nasz kraj w
turnieju Grece Open, który zaliczany jest do cyklu Europe Youth Series,
a rozgrywany był w greckim Loutraki.
Najpierw w turnieju drużynowym młodziczek, grając w reprezentacji Polski
B wspólnie z Nataszą Rudolf wywalczyły krążek brązowy, a jeszcze lepiej
zaprezentowała się w turnieju indywidualnym zdobywając medal srebrny.
WYŁONIONO DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW W
KATEGORIACH MŁODZIEŻOWYCH
W Gorzowie i Sulechowie z udziałem 42 drużyn rozegrano 26. drużynowe
mistrzostwa województwa lubuskiego w kategoriach młodzieżowych na 2024
rok w tenisie stołowym. Najkorzystniej zaprezentowały się zespoły
Spartakusa Otyń i ZKS Zielona Góra, które podzieliły między sobą całe
„złoto”.
WYNIKI
Wyniki i medaliści: juniorki – 1.ZKS (Magdalena Pawłasek, Maja
Sokołowska), 2.Pełcz Górki Noteckie; juniorzy – 1.ZKS II (Jakub Nadolny,
Dominik Soliło, Stanisław Staniowski), 2.Gorzovia I Gorzów, 3.Gorzovia
II, 4.Gorzovia III; kadetki – 1.ZKS (Lena Grobelna, Marlena Grobelna,
Laura Marcinkiewicz), 2.Gorzovia, 3.Pełcz, 4.Bocian Słońsk-Kołczyn;
kadeci – Spartakus (Juliusz Mucha, Wojciech Sokołowski, Mateusz
Wojtasik), 2.ZKS III, 3.Gorzovia I, 4.Gorzovia II.
młodziczki – 1.Spartakus I (Helena Puławska, Amelia Puławska), 2.ZKS,
3-4.Pełcz i Spartakus II; młodzicy – 1.ZKS (Jakub Błaszczyk, Piotr
Matkowski), 2.Spartakus I, 3-4.Gorzovia I i Pełcz; żaczki – 1.Spartakus
I (Amelia Merk, Natalia Rajkiewicz), 2.ZKS, 3-4.Bocian i UKTS-Olimpia
Lubsko.
...powrót
|
|