19.03.2024

GORZOVIA PONOWNIE LEPSZA OD REZERW ZKS-u

W rozegranym w ubiegłym tygodniu derbowym pojedynku, w ramach rozgrywek pierwszej ligi mężczyzn tenisa stołowego Proste Domy Gorzovia Gorzów podejmowała we własnej hali rezerwy zielonogórskiego ZKS-u. Tak jak w pierwszej rundzie i w spotkaniu rewanżowym lepsi okazali się gorzowianie, wygrywając 6:4 (Wandachowicz 2, Jarocki i Żabski po 1,5 oraz Czerwiński 1 – Misztal 1,5, D.Michna i Żyworonek po 1 oraz Wachowiak 0,5).

Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie sportowym i było wyrównane, w którym sześć pojedynków zakończyło się pięciosetowymi wynikami, a aż dwadzieścia setów grano na przewagi, a mecz trwał ponad trzy godziny. Zielonogórzanie prowadzili 4:3, ale końcówka meczu należała do miejscowych i oni mogli cieszyć się z końcowego sukcesu.

W tabeli gorzowianie awansowali na piąte miejsce, a zielonogórzanie zajmują szóstą lokatę, oba zespoły z dorobkiem 13 pkt.

LUBUSZANIE NA "BRĄZOWO"

W rozegranym w hiszpańskim Platja d’Aro turnieju ITTF Fa20 Costa Brava Spanish Para Open, w których uczestniczyli też lubuscy pingpongiści niepełnosprawni. Nasi reprezentanci wywalczyli tam trzy medale brązowe i tak: Krystyna Łysiak (Dziesiątka Nowa Sól) w grze pojedynczej w klasie 11 oraz ta sama zawodniczka, grając w parze z Ewą Cychowską (UKS Tempo 25 Olsztyn) w grze podwójnej po wygranym pojedynku o medal z parą Korei Południowej – Sin Nahea/Seo YangHee 3:2. Tego samego koloru medal zdobył Tomasz Jakimczuk (ZSR Start Zielona Góra) występując wspólnie w parze z Rafałem Czuperem (PSSON Start Białystok) w klasie 2., po wygraniu w ćwierćfinale z parą czeską Jiri Suchanek/Martin Zvolanka 3:1.

ŚWIETNY WYSTĘP SAMUELA MICHNY W GPP KADETÓW

Znakomicie spisał się Samuel Michna (ZKS Zielona Góra) w 3.Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym, który z udziałem 315 zawodniczek i zawodników rozegrany został w podwarszawskim Nadarzynie.

Zielonogórzanin w drodze do finału rozegrał siedem pojedynków nie tracąc ani jednego seta, by w finale pokonać po wyrównanej grze Mateusza Gawlasa (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:2 (-9,5,6,-7,9). Inni zawodnicy ZKS-u wywalczyli lokaty: 13-16.Alan Bryk, 25-32.Maciej Błaszczyk, 33-40.Dawid Staniowski.

Wśród dziewcząt najbliższa podium była Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów), która o awans do półfinału przegrała 2:3 z późniejszą finalistką Mają Łakomą (Dojlidy Białystok) i sklasyfikowana została w przedziale 5-8. Pozostałe zawodniczki lubuskie zajęły miejsca dzielone: 9-12.Lena Puzio, 17-24.Sofija Czumarna, 33-40.Lena Grobelna, 41-48.Marlena Grobelna (wszystkie ZKS) i Helena Puławska (Spartakus Otyń), 57-60.Barbara Jasińska, 61-64.Kaja Zawadka (obie ZKS).

DOBRA GRA WETERANÓW W GLIWICACH

Z udziałem 320 zawodników w Gliwicach rozegrano 7.Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym, będącym równocześnie memoriałem Wojciecha Waldowskiego. Udział w nim wzięła skromna, bo tylko 10-osobowa ekipa lubuska, która wywalczyła kilka czołowych lokat.

Wśród kobiet w kategorii 40-49 lat bezkonkurencyjna była Emilia Kijok (Zielona Góra), która wygrała wszystkie swoje pięć pojedynków w stosunku 3:0 i stanęła na najwyższym stopniu podium. W kategorii 50-59 lat Ewa Polanowska (Mirostowice Dolne) sklasyfikowana została w przedziale miejsc 5-6, a Krystyna Beyga (Lipinki Łużyckie) w kategorii 70-79 lat zajęła lokatę 6.

Wśród mężczyzn z lubuskich zawodników najlepiej spisali się Andrzej Gryczan (Witnica), który uplasował się na medalowej pozycji i stanął na najniższym stopniu podium, a Aleksander Roziński w kategorii 75-79 lat sklasyfikowany został w przedziale miejsc 5-6.