05.03.2024

CENNY REMIS ZKS I PORAŻKA GORZOVII W PIERWSZEJ LIDZE

W trakcie ostatniego weekendu lubuskie zespoły występujące na zapleczu ekstraklasy kobiet i superligi mężczyzn rozegrały kolejne ligowe spotkania, które przyniosły im tylko jeden punkt.

Panie z zielonogórskiego ZKS podejmowały we własnej hali drużynę MRKS Gdańsk i po wyrównanych grach zdołały wywalczyć jeden punkt, bardzo ważny w układzie tabeli remisując 5:5 (Nowacka 2, Kubiak i M.Sokołowska po 1,5 oraz Kijok 0). W tabeli zielonogórzanki są na 7. miejscu z dorobkiem 13 punktów.

Gorzej spisała się gorzowska drużyna Proste Domy Gorzovia, która uległa w Toruniu liderowi tabeli miejscowemu Energa Manekin 3:7 (Jarocki i Żabski po 1,5 oraz Czerwiński i Wandachowicz po 0). Gorzovianie w tabeli są też na 7. pozycji z 11 punktami. Pauzujący w tej kolejce rezerwy ZKS Zielona Góra są przed gorzowianami o jedno miejsce z dorobkiem 13 „oczek”.

TRZY MEDALE TENISISTÓW W ASTANIE

W stolicy Kazachstanu w dniach 1-3 marca, odbył się turniej kwalifikacyjny tenisa stołowego Astana Para Open. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi dwaj utytułowani sportowcy zdobywając 3 medale: Igor Misztal w klasie 10-tej indywidualnie bezapelacyjnie był najlepszym zawodnikiem, zdobywając złoty medal. Dorzucił jeszcze srebrny krążek w grze deblowej z Maksymem Chudzickim z reprezentacji. Piotr Grudzień w klasie 8-mej wywalczył srebrny medal w grze indywidualnej, był o krok od zdobycia pierwszego miejsca, po emocjonującej grze uległ 2:3 Artemowi Jakovlevowi. Nasi zawodnicy, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka zdobywają swoje ważne punkty rankingowe, które coraz bardziej przybliżają Ich do udziału w Igrzyskach Paralimpijskich Paryż 2024.
Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.

PODIUM DLA LENY PUZIO W GPP MŁODZICZEK

W Szczawnie Zdroju z udziałem grubo ponad dwustu zawodników rozegrano trzeci Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym, gdzie w grach finałowych było sześcioro Lubuszan.

Bardzo dobry występ zanotowała Lena Puzio (ZKS Zielona Góra), która minimalnie o awans do finału przegrała z reprezentantką kraju Łucją Kobosz (KTS Tarnobrzeg) 2:3 (11:7,8:11,11:8,5:11,11:13), co zostało nagrodzone najniższym stopniem podium.

Pozostali nasi zawodnicy wywalczyli lokaty: dziewczęta – 9-12.Amelia i Helena Puławskie (obie Spartakus Otyń), 25-32.Barbara Jasińska, 41-48.Kaja Zawadka, 49-52.Małgorzata Jasińska; chłopcy – 9-12.Piotr Matkowski (wszyscy ZKS), 61-64.Juliusz Nowak (Spartakus).

NAJMŁODSI LUBUSCY PINGPONGIŚCI NIE ZAWIEDLI

Na starcie trzeciego wojewódzkiego turnieju kwalifikacyjnego żaków i skrzatów stanęło 67 zawodniczek i zawodników. Oto najlepsi: żaczki – 1.Natalia Rajkiewicz, 2.Amelia Merk (obie Spartakus Otyń), 3.Zofia Kasprowicz, 4.Hanna Kaciunka (obie ZKS Zielona Góra); żacy – 1.Marcel Woźniak (Spartakus), 2.Natan Kania, 3.Aleksander Effenberg (obaj ZKS), 4.Kacper Rajkiewicz (Spartakus); skrzatki – 1.Zuzanna Matusik (Bocian Słońsk-Kołczyn), 2.Justyna Zawadzka (Kłodawka Gorzów), 3.Wiktoria Słodka (UKTS-Olimpia Lubsko), 4.Patrycja Jaworska (Bocian); skrzaty – 1.Michał Jaworski (Bocian), 2.Igor Makarewicz (UKTS-Olimpia), 3.Hubert Mituta (Spartakus), 4.Ignacy Bujnicki (Gorzovia).