11.09.2018

 

WYSTARTOWAŁA I LIGA TENISA STOŁOWEGO


W sezonie rozgrywkowym 2018/2019 w rozgrywkach I ligi mężczyzn występować będą trzy zespoły lubuskie: ZKS II Zielona Góra (grupa południowa) oraz GKS Gorzovia Bermudy Moje.pl Gorzów i UKS Warta Kostrzyn (gr. północna).

Na inaugurację tych rozgrywek świetnie spisała się kostrzyńska Warta, która w trakcie ostatniego weekendu rozegrała trzy mecze, odnosząc trzy zwycięstwa: z Victorią Płock (na własnych stołach) 10:0 i na wyjazdach z GKTS Wiązowna również 10:0 oraz ze Spójnią Warszawa 9:1, a punkty dla Warty wywalczyli: D.Bąk, S.Dosz i Perek po 7,5 oraz Skubiszewski 6,5. Gorzowianie swoje pierwsze spotkanie przełożyli na inny termin.

W innych meczach gr. północnej uzyskano wyniki: Energa KTS II Toruń – Spójnia 7:3; KS AZS AWFiS II Gdańsk – Poltarex Pogoń Lębork 1:9; Victoria – Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia 0:10. Zdecydowanym liderem tabeli pozostaje Warta z dorobkiem 6 pkt.

Nieudanie rozpoczęły rozgrywki rezerwy zielonogórskiego ZKS-u, ulegając we własnej hali BISTS Bielsko Biała 3:7. Nalepa 2,5 i Wachowiak 0,5. W innych meczach grupy południowej padły wyniki: IKS Start Zduńska Wola – GMKS Strzelec Frysztak 7:3; Odra Głoska – Villa Verde Olesno 3:7; Villa Verde – PKS Kolping II Jarosław 5:5; PKS Kolping II – PWSZ Zamość 4:6; Viret CMC Zawiercie – GMKS Strzelec 3:7; IKS Start – IKTS Broń Radom 5:5. Pierwszym liderem tabeli jest Villa Verde ze zdobyczą 3 pkt.


 

W DRZONKOWIE GRALI KADECI I MŁODZICY


W I wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym w Drzonkowie, który zgromadził 64 młodych dziewcząt i chłopców, najlepiej spisali się pingpongiści Bociana Słońsk i miejscowego ZKS-u. Wyniki: kadetki – 1. Klaudia Koryzna (awans do I GPP, Kraków,12-14.10.br.), 2. Roksana Koryzna (obie Bocian), 3. Aleksandra Poźniak (ZKS), 4. Oliwia Parkoła (Gorzovia); kadeci – 1. Igor Franc (ZKS) i awans do I GPP, 2. Konrad Zawadzki (Gorzovia), 3. Damian Gruszka, 4. Damian Danowski; młodziczki – 1. Maja Sokołowska (wszyscy ZKS) i awans do I GPP, 21-23.bm w Krośnie, 2. O.Parkoła, 3. Paulina Wasielewska, 4. Wanessa Kulczycka (wszystkie Gorzovia); młodzicy – 1. Bartosz Dybka (Bocian) i awans do I GPP, 2. D.Danowski, 3. Mateusz Kowalski (Bocian), 4. Łukasz Grabski (Gorzovia).

Ponadto prawo gry z listy imiennej PZTS w I GPP kadetów mają: Filip Krzywniak i Mateusz Zalewski (obaj ZKS) oraz Mateusz Żelengowski (AZS UZ Zielona Góra), a w I GPP młodziczek – A.Poźniak (ZKS).


 

MACIEJ KOŁODZIEJCZYK POZA PODIUM


Maciej Kołodziejczyk, reprezentant Zielonogórskiego ZKS, zajął 9. miejsce w rywalizacji juniorów w elitarnym turnieju Europe Youth TOP 10 w portugalskim Vila Real.

W turnieju tym startowało dziesięciu aktualnie najwyżej sklasyfikowanych zawodników na starym kontynencie, którzy walczyli z sobą przez trzy dni „każdy z każdym”. Oto wyniki zielonogórzanina: Kay Stumper (Niemcy) 3:4, Cristian Platea (Rumunia) 0:4, Lev Katsman (Rosja) 2:4, Mateo Mutti (Włochy) 0:4, Irwin Bertrand (Francja) 0:4, Rares Sipos (Rumunia) 4:0, Jules Rolland (Francja) 2:4, Tiago Li (Portugalia) 4:1 i Laurens Devos (Belgia) 3:4.


 

O PUCHAR WINOBRANIA

 

W Zielonej Górze rozegrano 3. otwarty winobraniowy turniej tenisa stołowego w kategorii open. Wyniki: 1. Tomasz Sidelnik (Zielona Góra), 2. Mateusz Żelengowski (AZS UZ Zielona Góra), 3. Krystian Prokot (Zielona Góra), 4. Daniel Bobek, 5. Michał Bartosiewicz (obaj AZS UZ), 6. Maciej Dopierała (Gorzovia).


WYNIKI


 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprez



dokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

    linki

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga mężczyzn (gr. płd.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

   III liga:

       III liga mężczyzn

  
IV liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   V liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   ligowe rankingi indywidualne

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

KLASYFIKACJA GENERALNA KLUBÓW
 

Rankingi ogólnopolskie 2018/2019